XS
SM
MD
LG
XL

Derneğimiz Köhnü Üzümünü Sosyeteye Tanıtacak

Arapgir Kültür Derneği tarafından kohnü üzümü pazarlama ve tanıtım birimi, ilk anlaşmasını yaptı.

 Kolaylar Tarım ile gerçekleştirilen anlaşma sayesinde Arapgir Kohnü üzümü, Zorlu Alışveriş Merkezi, Çırağan Otel, Hilton Grubu, Papermoon, Sortie, Şamdan gibi sosyete ve ünlü isimlerin uğrak yeri olan mekan ve otellerde misafirlerin beğenisine sunulacak.

Arapgir Kültür Derneği tarafından oluşturulan ´Köhnü Üzümü Pazarlama ve Tanıtım Birimi ilk anlaşmasını Kolaylar Tarım ile yaptı. Arapgir Kültür Derneği tarafından daha önce kurulan “Köhnü üzümünü pazarlama ve tanıtma birimi” çalışmalarını yoğun bir hızla devam ederek aracılık etme birimi ilk meyvesini verdi. Kohnü üzümünü pazarlama ve tanıtma birimi ilk anlaşmasını İstanbul´da faaliyet gösteren Kolaylar Tarım ile yaptı.

Konuya ilişkin Arapgir Kültür Derneği tarafından yapılan açıklamaya şu şekildedir : “Derneğimiz tarafından Arapgir´de bağcılığımızın gelişmesi ve hak ettiği değere ulaşması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmalara ilave olarak dernek bünyesinde Köhnü Üzümü Pazarlama ve Tanıtım birimi oluşturduk. Bu birim Köhnü üzümünün tanıtım ve pazarlanmasına aracılık etmek için ilk anlaşmayı İstanbul´da faaliyet gösteren ve Beşiktaş Bebek´te bulunan Kolaylar Tarım ile imzayı attı. Bu anlaşma çerçevesinde Arapgir´de bağlardan üzüm alımı Arapgir Kültür Derneği´nin akredite ettiği ve nitelikli üretim yapan üreticilerden alım yapılacak. Bu alımlarda Arapgir Kültür Derneği ve Kolaylar Tarım yetkili teknik idarecileri de kontrollerini gerçekleştirecek. Üreticiler ile bütün aracılık işlemlerinde Arapgir Kültür Derneği yetkilileri de hazır bulunacak”

Fındıkzade´deki dernek merkezinde gerçekleştirilen  anlaşma Arapgir Kültür Derneği Genel Başkanı Turgay Akşahin ile Kolaylar Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Kolay tarafından imzalandı.  Anlaşma toreninde Kolaylar Tarım Danışmanı Gilbert Roland Dupre, Kolaylar Tarım Pazarlama Müdürü Ziraat Mühendisi Mesut Sayın´da hazır bulundu.

Kolaylar Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Kolay ise yaptığı açıklamada, “Uzun süredir Arapgir Köhnü üzümü için çalışmamızı sürdüyoruz. Ancak nitelikli ve kaliteli üretim ve kontrol zorluğumuz vardı. Artık bu görevi Arapgir Kültür Derneği´ nin üstlenmesi ile bu sorunu da çözdük ve sofralık tüketimi önemli noktalarda müşterilerimizin beğenisine sunacağız” dedi.

Yapılan açıklamada, Arapgir Köhnü Üzümü, Zorlu Alışveriş Merkezi, Çırağan Hotel, Hilton Grubu, Conrad Hotel Grubu, Papermoon, Sortie, Şamdan 29 gibi gözde mekan ve otellerde tüketicilerin beğenisine sunulacak.

© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım