XS
SM
MD
LG
XL

ARAPGİR DERNEKLERİ BİRARAYA GELDİ-

ARAPGİR KÜLTÜR DERNEĞİ NİN DÜZENLEDİĞİ TOPLANTIDA İSTANBUL DA BULUNAN ARAPGİR DERNEKLERİ BİRARAYA GELDİ.

Arapgir kültür derneği tarafından düzenlenen 2017 2.dönem dernekler toplantısı 31.10.2017 Salı günü Fındıkzade Evrim Restaurant ta yapıldı.

Toplantıya Arapgir kültür derneği ile birlikte İstanbul da bulunan 24 köy derneğimizin  başkan ve yöneticileri katıldı.

Toplantının ana gündemi Arapgir derneklerinin Malatya dernekleri,vakıf ve federasyonlarının yapılanması ve faaliyetleri ile ilgili görüş ve düşünceler paylaşıldı.

Ayrıca önümüzdeki günlerde Arapgir kültür derneği danışma kurulunun yanı sıra İstanbul-Ankara-İzmir-Malatya Arapgir dernek idarecilerinin, Arapgir kaymakamı,Arapgir belediye başkanı ve iş adamlarımızın davet edileceği geniş kapsamlı toplantının yapılması görüşüldü.

Arapgir kültür derneği başkanı Turgay Akşahin’in toplantı sonrası yaptığı açıklamada ‘’toplantıda Arapgir in merkez ve köylerimizdeki sorunları, son 1 yıl içerisindeki derneklerimizin faaliyetlerini konuştuk.

Merkez ve köylerimizdeki sorunlar ile ilgili Malatya büyükşehir belediyesi,Malatya valiliği, Arapgir belediyesi ve Arapgir kaymakamlığı ile yapılacak iş birliği hakkında konuşuldu ve işbirliğinin daha da artırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Malatya adına kurulu Malatya eğitim vakfı,Malatya iş adamları derneği,Malatya sivil toplum birliği,Malatya dernekler federasyonu ile derneklerimiz arasındaki ilişkiyi görüştük.

Malatya eğitim vakfı ve Malatya iş adamları derneği ile eğitim  (yükseköğrenim burs projeleri) ile ilgili ortak projelerimizin devam etmesi teyit edildi.

Bu anlamda Malatya adına kurulu iki federasyon kuruluşunun Malatya ya hizmet edemediğini düşünüyoruz. Malatya ve ilçelerinde tek çatı sivil toplum örgütünün önemini vurguluyoruz. İstanbul da yapılan Malatya tanıtım günlerinin Malatya dernekler federasyonu tarafından yapılmasını doğru bulmadığımızı ifade ediyoruz. 

önceki yıllarda olduğu gibi Malatya valiliği öncülüğünde yapılmasının daha doğru olacağı tüm Arapgir derneklerimiz tarafından özellikle dile getirilmiştir.

Ayrıca 1-5 Kasımda İstanbulda yapılacak olan Malatya günleri tanıtım günlerine Arapgir kültür derneği davet edilmemiş ve bilgilendirilmemiştir.

Arapgir kültür derneği,köy derneklerimiz ile Malatya sivil toplum birliği ve Malatya dernekler federasyonu ile Arapgir derneklerimizin herhangi bir üyelik bağı ve sorumluluğunun bulunmadığını özellikle belirtmek istiyoruz. ‘’ 

Diğerİçerikler
© Tüm hakları saklıdırWeb: Efasis Yazılım